HAKKIMIZDA

Fındık Piyasasının ilk borsası olarak 1926 yılında kurulan Giresun Ticaret Borsası günümüzde Fındık fiyatlarının belirlendiği bir piyasadır. Teknoloji alanındaki gelişmeleri geleneksel borsacılık anlayışına entegre ederek en verimli şekilde kullanan ve 2017 yılında Türkiye’nin ilk Fındık Elektronik Satış Salonu İşlem Piyasasını hizmete sunarak bir ilki gerçekleştiren Giresun Ticaret Borsası, bu hizmeti ile Borsa Giresun Fındık Piyasasının temelini oluşturmuştur. Giresun Ticaret Borsası ihtisaslaştığı alanda bünyesinde Borsa Giresun Elektronik Satış Salonu İşlem Piyasası ve Borsa Giresun ELÜS İşlem Piyasasını bulundurmaktadır.

Geleceğin Ticaret Anlayışı
Borsa Giresun, üyelerinin iş süreçlerini tüm aşamalarda destekler. İşlem Süreçlerinin ilk aşamalarından itibaren sağladığı güvenilir bilgi akışı ve yenilikçi çözümler ile piyasaların dönüşümünü destekler ve risk yönetimi hizmeti sunar.

Takım Çalışması, Özgün, Rekabetçi, Yenilikçi
Borsa Giresun bünyesinde çalışan donanımlı çalışma ekibimizin her biri ticaretinizi daha ileriye taşımaya odaklanır. Uzman personelimiz bu hedefi en verimli şekilde gerçekleştirmek için çalışır. Borsa Giresun tüm işlemler için işletilen kayıt, bilgi ve belge sistemi ile düzenli iş akışı ve haberleşmeyi sağlayan yenilikçi alt yapı desteği sunar.

Etkin İşleyen Piyasa Yapısı
Her gün serbest piyasa şartlarının işlediği en etkin ELÜS piyasasını sizlere sunar.

Güven Merkezi
Borsa Giresun İç kontrol, denetim, gözetim sistemi oluşturulmuş Türkiye Fındık piyasalarının tek aktörüdür. İşlemlerin yedeklenmesi ve borsa bünyesinde bulunan bütün varlıkların rizikolara karşı sigorta yaptırmak dahil gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmıştır.


Fiyat Tarifesi

Şirketimiz tarafından gerçekleştirilecek Elektronik Ürün Senedi (ELÜS)'lerin Alım - Satımından Binde Üç (%0,3) aracılık hizmeti ve Onbinde Beş (%0,05) tescil ücreti kesilmektedir. Aracılık hizmetine %18 KDV ilave edilecektir. Kesilen ücretler ELÜS Alım - Satım belgelerinde gösterilmektedir. Bankanızdan ELÜS Alım - Satım belgelerini alabilir ve kesintiler ile net ödemenizi görebilirsiniz.